מי, למה ואיך

שמי אודי תגרי, ואתר זה מציג עבודות שונות שעיצבתי ותכננתי ובמקרים רבים יצרתי בעבודת יד.

הפריטים והמרחבים המתוכננים כאן נועדו לספק פתרונות יעילים לצרכים מעשיים. הם גם מנסים להיות חמימים, מרחיבי דעת, ודינמיים. לא תראו כאן אופנתיות, מילת קוד לתרדמת יצירתית ומוות משעמום; העבודות באתר מנסות לנסח את האיכות החמקמקה שגורמת לחומר ומרחב להיות רעננים ורלוונטיים היום וגם בעתיד כלשהו.

את השראתי אני שואב מכל הבא ליד. חלון הוא ציור קיר (מופשט), גרם מדרגות נתמך בעמוד מפוסל, חזית ארון קורצת לאפריקה. סיר הוא כיור, מגירה ושתי ידיות הן תרגיל בצבע. חדרי ילדים הם תזכורת חיונית להשקעה המשתלמת בבני אדם נמוכים, ותירוץ נפלא להבעת רוך ואכפתיות באמצעות חומר, צבע וקו.

למהפיכה התעשייתית נזקפות נקודות זכות רבות, אך מגע אישי אינו אחד מהן. בגוף האדם אין זוויות חדות ולא קווים ישרים. הרעיונות שתראו כאן חותרים בנחישות לייצר סביבת מגורים עם קווים נעימים, מרקמים אוהדים, צבעים מעודדים. ובקצרה, עיצוב אישי, שמח ומאיר עיניים.

חלק מהעבודות כאן נעשו מתוך תפיסה אקולוגית ברורה (דהיינו: צמצום צריכה לשם הפחתת ייצור). האתר מציג ייצור בלוק אדמה ושימוש בו לבניית בית אדמה; הקמת אגן ירוק ומערכת לטיהור מים אפורים לשימוש חוזר בהשקייה, ועוד. בנוסף, האתר מדגים מיחזור וחידוש של אביזרים ופריטים כאריחים, דלתות, ועוד: זה גם אקולוגי, גם חסכוני, וגם מתפקד כשבב זיכרון היסטורי המובנה בחיי האדם והמשפחה.

בסופו של יום, עיצוב טוב עוזר לנו להיפטר מהדעה הקדומה של "לא עושים ככה" ותאומתה הדבילית, "אבל כולם עושים ככה."

תודה וברכה,

אודי