ייצור בלוק אדמה

שלב 9: קיר ראשון מבלוק אדמה

זה הקיר הראשון שנבנה בבית. הרטיבות היא חלק מתהליך הקשחת הבלוק (שימשיך להתקשות עוד שנים רבות). מימין, בית הסוכנות שנבנה עבור הפליטים שהגיעו מהונגריה אחרי המלחמה ההיא, כמו שאומר פוליקר. בחלקו הימני של הקיר נכנס צינור כתום, חלק ממערכת אקולוגית של הסעת חום.

הדבר האפור והמדכא מטרים אחדים מאחורי הקיר החדש הוא הממ"ד. פטנט ישראלי עולמי, שהשלטון מכריח כל אזרח ואזרחית לבנות לעצמם, במימון עצמי, ובתמורה הוא (השלטון) מתחייב לפצוח אחת לזמן מה במלחמה שתצדיק את הקטסטרופה הפיננסית והרוחנית הזאת. הממ"ד - "מפלצת מעידן הדינוזאורים", בשמו המלא - עשוי חלקים שווים של ברזל, בטון, וטמטום. כמות ודחיסות הבטון בו הן כאלה, שהממ"ד מקרין במשך שנים רבות קרינה רדיואקטיבית לא מבוטלת (לצערי זו לא הלצה).

מפרספקטיבה אחרת, נוכל לומר שהממ"ד הוא מעין קורבן למולך, שכולנו מעלים לכבודו ולזכרו של אחמד הַמַנדִינַגַ'ד, נשיא איראן לשעבר שפרש לפני שנים אחדות מחמת עייפות החומר, אך בשנותיו בפוליטיקה היה אחד מהווקטורים העיקריים שהעלו את ביבי לשלטון בישראל וגם השאירו אותו שם, במישרין או בעקיפין (שלושת המלים האחרונות נועדו למנוע מעצמי תביעת סלאפ).

פרוייקט זה, של ייצור בלוק אדמה, חשוב מאד בעיני, כיוון שהוא מדגים, אמפירית, את הקלות שבה ניתן לייצר לבני אדמה במפעלים קיימים, ללא צורך בהתאמות מיוחדות. בנוסף, ברור לגמרי שבהינתן כמויות ייצור גדולות, מחירו של בלוק זה יהיה נמוך משמעותית ממתחריו בשוק, כאשר מהיבטים אקולוגיים ובריאותיים וכמובן קונקרטיים, של איכות לעצמה, הוא שם את כולם בפתח של השטראבה.