ייצור בלוק אדמה

שלב 5: 160 כוחות סוס בשירות הקידמה

כך נראית, מקרוב, מכונה לייצור בלוקים. נכון שזה לא נראה משהו, ונכון שחצי מהייצור במדינות ישראל עבר לסין - והשאר מתנהל בלילינבלום פינת איי קיימאן - ובכל זאת, הקוראים (והקוראות!) רשאים להתרגש: הנה מכונה גדולה, רועשת, בצבע צהוב, עם קצת חלודה פה ושם, שיודעת לעשות משהו שהוא לא פייק ניוז, ריאליטי או אקזיט, שזה היינו הך..

המכונה הזאת דוחסת את התערובות שמכניסים לקרביה בעוצמה של 160 כוח סוס, שזה הרבה מאד, ומייצרת בלוקים, שבמקרה זה הם אקולוגיים גלעט מהדרין וגם מיועדים לבית של ננה. אנחנו ייצרנו כ-4,500 בלוקים מהתערובת של אדמה, פסולת בניין, ומייצב; שילמתי עליהם כ-4 ש"ח לבלוק, מחיר דומה לבלוק בטון רגיל. אילו היינו עוברים לייצור המוני, המחיר היה נחתך בעשרות אחוזים. אקולוגי, למי שלא הבין, משתלם. ביג טיים.

אגב, בשנות ה-30 של המאה הקודמת הופיעו מכונות מסוג זה על במות איטליה וצרפת ושימשו יוצרים שונים מהזרם הפוטוריסטי ושאר משוגעים לדבר אחד מסוגו אדגר וארז, מפתח קונספציית ה"מוסיקה קונקרטית".

כמו כן, כיום כבר מותר לגלות, שהמבנים הגליליים (מצד ימין של המכונה ומאחור) הם-הם הארכיון הסודי של פרוייקט הגרעין האיראני, ומאכסנים דיסקים, קלסרים, פלוטוניום צבאי ומספרי טלפון של ראשי האו"ם שמו"ם.