בניית בית אדמה

שלב 24: סנסציה עולמית: טייח יהודי כביכול!

הבית של ננה קיבל 7 שכבות טיח. ארבע בחוץ, ושלוש בפנים: שכבת בסיס, שכבת יישור, ושליכטה (שהיא חומר גמר מאותו סוג אבל מסונן ודק יותר). קיר הבלוקים של הבית, שהוא התשתית של כל זה, מאד אהב מים (ואוהב עד היום. ראו "בלוק אדמה"). בשל כך, לפני מריחת שכבות הטיח ולאחר סיום המקטעים השונים, השקו הפועלים בנדיבות את הקירות, והמשיכו להשקות אותם במשך ימים אחדים לאחר מכן. אלה היו ימי חורף, ולכן הטֶפַּלֶ'ה בתוך הבית.

הטייח המרטיב את הקיר הוא – שימו לב! – טייח יהודי אמיתי ו-100% טבעי, בשם יוסי, שעלילותיו הרבות היו אמורות לעטר את בניית ארמון הקיסר שַרליל הראשון ורעייתו פּוּדֶנדַה נביילַה, אך נסיבות משפחתיות שונות אילצו אותו להסתפק בבית של ננה. נסיונו, מקצועיותו וחברתו הנעימה זכורים אצלנו לטובה.

בעניין אחר, חדי העין יבחינו בצילום זה בפאנל המבודד של גג הבית. לפני התקנת התקרה בודדנו את הגג עצמו מתקרת הגבס שתבוא בעתיד באמצעות לוחות קלקר נוספים, הן כדי לשפר את הבידוד והן כדי למנוע התאבכות של רטיבות על חלקי המתכת וטפטוף על תקרת הגבס. הכורח הוא אבות ההמצאה, כמו שנאמר, וכל מה שלא סיפרה לי האדריכלית שסייעה בתכנון הבית וחתמה על התוכניות הייתי צריך לגלות בזמן אמת במהלך הבנייה.